Sklep Safemask

Sklep Safemask – oficjalny sklep z ochronnymi maskami antysmogowymi wielokrotnego użytku

VS. Sars Cov-2

Sklep Safemask oferuje antysmogowe maski ochronne Safemask wyposażone w wymienialne filtry FFP3/N99 aktualnie stanowią najskuteczniejszą ochronę przed wirusem Sars Cov-2. Badania porównawcze skuteczności środków ochrony wykazały, że przyłbice, chustki, kominy i bandanki nie stanowią należytej ochrony przed wirusem. Z tego powodu w miejscach publicznych i infrastrukturze medycznej do użytku dopuszczone przez SANEPID zostały wyłącznie szczelnie przylegające do twarzy maseczki ochronne klasy FFP2/N95 i FFP3/N99.

Co decyduje o skuteczności ochrony.

Maski Safemask wykonane z rónego rodzaju materiałów takich jak bawełna, neopren czy poliester. Sama wielorazowa maska ochronna stanowi konstrukcje dla właściwej bariery bezpieczeństwa, jaka jest wielowarstwowy filtr z węglem aktywnym najlepiej klasy FFP3/N99. FFP to skrót z angielskiego “filtering face piece”, czyli “filtrująca osłona twarzy”. Skuteczność ochrony przed zanieczyszczeniami w tym bakteriami i wirusami zapisana jest cyframi następującymi po skrócie FFP lub N. I tak skuteczność masek  FFP1 wynosi 80%, FFP2 to 94% a  FFP3 – 99%. Występujące przed cyframi litery N lub KN stosowane są na terenie USA i Chin.

Sklep Safemask – gwarancja skutecznej ochrony

Filtry nie mają papierka lakmusowego, który określiłby poziom zużycia filtra. W oparciu o badania laboratoryjne określono, że maksymalna skuteczność ochrony występuje przez okres do 24 godzin nieprzerwanego użytkowania w warunkach silnego zanieczyszczenia i do 48 godzin nieprzerwanego użytkowania w warunkach konwencjonalnego zagrożenia.

Sklep Safemask – modele antysmogowych masek ochronnych

Maski Safemask dzielą się na:

  • bawełniane maski codziennego użytku takie jak ACTIVE dla dorosłych i PREVENT dla dzieci.
  • neoprenowe lub poliestrowe maski sportowe SPORT i CROSS

Maski sportowe możesz z powodzeniem użytkować podczas codziennej aktywności, tak jak maski bawełniane. Wszystkie nasze maski wyposażone są w węglowe filtry N99, dlatego zapewniają ten sam poziom ochrony.

Dezynfekcja i higiena masek ochronnych

Filtry po okresie użytkowania wyrzucaj do żółtych pojemników oznaczonych napisem METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, gdzie poddane zostaną recyklingowi.

Maskę stosowaną przez dłuższy okres lub z widocznymi zabrudzeniami wypierz ręcznie w szarym lub hipoalergicznym mydle pod bieżącą wodą o temperaturze około 40°C. Następnie wysusz maskę w temperaturze pokojowej. Po całkowitym wysuszeniu i instalacji nowego filtra maska jest gotowa do użytku.

Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu usprawnienia przeglądania.
Koszyk